Image Hosted by ImageShack.us
MyPureWorld
April 19, 2024, 11:11:16 pm
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Bun venit pe MyPureWorld!Sper sa va distrati !Happy posting and no SPAM ! ^_^
 
  Home   Forum   Help Search Gallery Staff List Login Register  

Sumar

Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sumar  (Read 329 times)
Kuchiki Rukia
Flower Member
**

Karma: 2
Posts: 52


IchiRuki FTW^_^


View Profile
« on: February 14, 2008, 06:56:46 am »

Title : Bleach
Official Site: http://www.tv-tokyo.co.jp/anime/bleach/index.html
Category: TV/anime
Total Episodes: - (on-going adik,ca si la naruto shippuden apare din saptamana in saptamana cate un ep nou)
Year: Published 2004
Studio: Studio Pierrot
US Distribution Viz Communications, Inc.

Story:

Bleach urmăreşte viaţa lui Ichigo Kurosaki, un elev de liceu de 15-ani cu abilitatea de a vedea fantome şi un Shinigami (īn traducere directă "death god"="zeu al morţii" sau "soul raper" ) numită Rukia Kuchiki, cei doi unindu-şi căile īntr-o zi īn timpul urmăririi unui Hollow (=spirit rau ce se hraneste cu suflete omenesti). Īn timpul confruntării propriu-zise cu hallow-ul,Ichigo era cat pe ce sa fie omorat de catre hollow insa rukia a intervenit si a fost grav ranita,astfel singura solutie pt a infrange hollow-ul fiind transferarea a catorva puteri din ale ei de shinigami in Ichigo(desi acest tip de act fiind considerat crima in Soul Society,Rukia nu a tinut cont ca de obicei gandindu-se la cei din jur mai mult decat la ea^_^).Zis si facut.Astfel īncep aventurile lui Ichigo şi ale Rukiei, īmpreună căutīnd acele hollows şi trimitandu-le in Soul Society(un fel de rai). Părţile incipite ale poveştii se axează īn principal pe personaje şi trecutul lor, şi nu pe ocupaţia propriu-zisă a Shinigami-lor, Rukia chiar īncercīnd să se integreze īn lumea umană. Totuşi, pe măsura desfăşurării evenimentelor şi povestea īncepe să se dezvolte, ajungīnd mai adīnc īn lumea acestor shinigami din Soul Society.Iar mai tarziu chiar axandu-se pe hollows de rank mare numiti arrancari,grupati in functie de puterea lor iar cei mai puternici fiind numiti "espada".Momentan povestea se axeaza pe infiltrarea lui ichigo,Chad,Ishida,renji si rukia in hueco Mundo(un fel de iad) pentru operatiunea de salvare a lui inoue Orihime(wow cat o urasc pe tipa asta '-_- dar in fine...)

Bleach...There's no LIMIT:


Opinie personala:

Eu cred ca acest anime chiar merita vizionat=)...ca personaj preferat o aleg pe Rukia,in care imi regasesc personalitatea din toate punctele de vedere...grafik mi se pare foarte reusita iar personalitatea si look-ul personajelor de asemenea...povestea este foarte captivanta,plina de suspans,multe momente funny(mai ales ichiruki^_^) si actiune...openingurile si endingurile de asemenea sunt foarte super iar melodile no comment^_^...OST animeului mi se pare excelent si se potriveste mereu cu situatiile...in rest ce sa mai zic...eu cred ca bleach e un anime extraordinar din punctul meu de vedere...aaa si ador perechea IchiRuki(Ichigo si Rukia)^_^...

Astept pareri^_^...
« Last Edit: February 17, 2008, 03:28:02 am by Kuchiki Rukia » Report Spam   Logged


"Heaven's not a place that you go when you die...Is that moment in life...
                                            When you actually feel alive..."
                                                           -Kuchiki Rukia-

Share on Facebook Share on Twitter

Keyko Morino
Star Member
*

Karma: 3
Posts: 26



View Profile
« Reply #1 on: April 23, 2008, 11:43:10 am »

Sunt deacord cu tine, Rukia-chan. Acest anime merita intr-adevar vizionat. Este plin de actiune, comedie, tragedie etc. Este foarte captivant, coloana sonora fiin deasemenea foarte frumoasa, grafica buna, iar personaje foarte bine conturate.
Report Spam   Logged
Hana Uchiha
Dream Member
***

Karma: 7
Posts: 100



View Profile
« Reply #2 on: April 23, 2008, 11:47:40 am »

Sunt de acord cu voi 2!anime-ul e foarte bun shi original.Primul episod l-am vazut de plictiseala,iar toata lumea vorbea despre bleach asa c m-am decis sa ma uit shi eu,dar dupa aceea a devenit tot mai interesant.Grafica e super buna,coloana sonora nu prea imi place,pentru ka nu prea e genul meu,dar e dragutza.Personajele sunt super!Mai ales Hitsugaya-kun care imi place foarte mult,dar si Rukia e foarte dragutza!oricum anime-ul merita vazut!
Report Spam   Logged



Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  


Get your own Chat Box! Go Large!
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
SMF For Free - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy